Перейти до основного вмісту

ГО «Буковинський центр реконструкції і розвитку»

Партнерство з Поліським національним університетом

Пресклуб

УАРМБО

Буковинський центр економічної освіти та бізнесу

ГО «Чернівецький прес-клуб ринкових реформ»: співпраця зі здобувачами кафедри економічної теорії менеджменту і адміністрування

2023-2025 рр.

 

1. Міжнародна прес-конференція «Транскордонна транспортна стратегія: вирішення історичних і нових транспортних викликів з фокусом на екологічній сталості» (20.12.23р. з 09:00-12:00 год. одночасно в Румунії та Україні в форматі офлайн/онлайн, в приміщеннях, пов'язаних онлайн-мостом (Чернівці: вул. Кобилянської 2, Медіа-центр «Belle Vue» та  Сучава: Continental Hotel, Mihai Viteazul Street no. 4) в рамках якої  відбулася презентація та громадське обговорення «Спільної стратегії екологічно сталого розвитку транспорту між Чернівецькою областю та Сучавським повітом».

Концепція «Спільної стратегії для екологічно чистого транспорту в транскордонному регіоні» розроблена в ході реалізації проекту «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле-Сучевей)» 1HARD/3.1/27, що фінансується Європейським Союзом в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020» та впроваджується Чернівецькою обласною радою, Сучавською повітовою радою, Службою відновлення і розвитку інфраструктури в Чернівецькій області та ГО «Буковинський центр реконструкції і розвитку». В обговоренні взяли участь 120 учасників з двох країн: представники державних та місцевих органів влади (регіональні та районні адміністрації, митні служби Порубне-Сірет та Шепіт-Ізвоареле Сучевей, прикордонні служби, департаменти дорожнього управління), самоврядування прикордонних регіонів (Чернівецька обласна рада, Сучавська повітова рада, Путильська районна рада), МСП, представники транспортних компаній, представники ЗМІ, туроператори, приватні представники.

Здобувач Віталій КИРПУШКО долучився до розробки запропонованої «Спільної стратегії екологічно сталого розвитку транспорту в транскордонному регіоні» місцевими органами влади (радами) в Україні та Румунії для врахування її в регіональних стратегіях. Наразі входить в проектну команду, яка спільно з зовнішніми експертами розробляє загальні рамки майбутніх транспортних ініціатив, екологічні вимоги та параметри, що доповнять та дозволять реалізувати Спільну стратегію.

https://bucpress.eu/noi-idei-de-proiecte-la-frontiera-ucraineano-romana-reportaj-bucpress-tv/

https://bukoda.gov.ua/news/na-bukovyni-vidbulas-mizhnarodna-konferentsiia-shchodo-ukrainsko-rumunskoho-transkordonnoho-spivrobitnytstva

2. 29.07.24 організація спільного українсько-румунського «круглого столу» «Продовольча безпека України та Європи: реалії та виклики» для представників органів самоврядування, аграрного бізнесу, науковців та громадського сектору Чернівецької області та фахівці Grampet Group (Румунія). Перший захід започаткованої співпраці зі Grampet Group у аграрному кластері, зокрема – в контексті використання потужностей новозбудованого в Дорнешті найбільшого перевалювального терміналу для сільськогосподарської продукції в Європі. Цей захід має полегшити торгівлю України в межах плану дій ЄС «Шляхи солідарності».

Залученість здобувачів до створення цього аграрного кластеру:  Здобувач Роман ДОРОШ виступає експертом з напряму впровадження  інструментів підвищення привабливості сільських територіальних громад.  Здобувач Петро ПОРЧУК долучений до аналізу великих даних та цифровізації вантажопотоків за допомоги ШІ; Здобувач  Андрій КЛИПАЧ - до напряму впровадження технології маркетингу територій.

https://molbuk.ua/chernovtsy_news/316999-na-bukovyni-obgovoryly.html

https://youtu.be/etJvM6M9h0Q?si=tr2BbhcddtqSiduv

 

3) Серія освітніх вебінарів: «ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ» та «Регіональна журналістика України у розбудові толерантного інформаційного простору» для регіональних журналістів, працівників пресслужб ОТГ, блогерів та комунікаційників Вінницької, Одеської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії та Інституту громадянського суспільства.

Здобувач Андрій ВАРВУС долучився як доповідач  з проблеми збереження соціального капіталу в контексті як залучити ВПО і бізнеси з фронтових територій у громаду і чому це потрібно.

https://versii.cv.ua/news/lokalna-zhurnalistyka-i-vijna-zmina-tem-aktsentiv-dostupu-do-informatsiyi/64499.html

https://molbuk.ua/news/269962-blogeram-ta-mediinykam-rozkazhut-pro-istoriu-referendumiv.html

https://versii.cv.ua/aktsenti/dialog-yak-sposib-realnogo-dosyagnennya-yednosti-u-rozmayitti/64975.html

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності