
- середа, 14 травня 2025 р.
14 травня 2025 року відбувся воркшоп для аспірантів економічного факультету, здобувачів освіти за ОНП «Економіка», ОНП ««Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування» на тему «Застосування штучного інтелекту для оптимізації транспортних маршрутів», який провів провідний фахівець відділу цифровізації ЧНУ імені Юрія Федьковича, к.е.н, доцент кафедри економіко-математичного моделювання Ігор ВІННИЧУК. У воркшопі прийняли участь наукові керівників здобувачів д.е.н., доцент кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування Галина ПОЧЕНЧУК (гарант ОПН «Економіка»), д.е.н., професор кафедри бізнесу та управління персоналом Людмила ВЕРБІВСЬКА (гарант ОНП ««Підприємництво та управління бізнесом»), д.е.н, професор кафедри бізнесу та управління персоналом Оксана ЗИБАРЕВА, а також здобувачі освіти за ОНП «Прикладна математика» математичного факультету в рамках вивчення ОК «Цифрова трансформація економіки».
В ході презентації теми доповідач висвітлив практичні аспекти використання нейромереж, зокрема для розв’язання оптимізаційних задач у сфері економіки, управління, фінансів, охарактеризував традиційні та цифрові методи вирішення практичних завдань компаній. В процесі обговорення проблематики заходу розкрили особливості використання інструментів штучного інтелекту (АІ) на практичних кейсах таких компаній як Glovo, DNL, Amazon, Uber. Особливо цікавою була інформація щодо можливостей використання нейромереж для забезпечення розв’язання завдань зеленої логістики з метою зменшення викидів СО2, що актуалізується в рамках досягнення цілей сталого розвитку відповідної конвенції ООН, до якої доєдналась Україна. Тематика воркшопу викликала жваву дискусію щодо джерел даних для використання нейромереж при вирішенні оптимізаційних задач, а також щодо можливостей конкретних АІ інструментів.
Формат заходу дозволив посилити окремі практичні навички здобувачів освіти, а тематика дозволила закцентувати увагу на можливостях використання цифрових інструментів та практичних задач для проведення дисертаційних досліджень з чіткою кореляцією теорії й практики.