Перейти до основного вмісту
Бінарне заняття з американськими партнерами

5 травня 2025 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича для студентів першого курсу бакалаврату спеціальностей “Менеджмент” та “Облік і оподаткування” було проведено бінарне заняття з проблем адміністративно-регулятивної діяльності держави на різних ринках в сучасних умовах. Заняття провели кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування Богдан Сторощук і фахівець з tech-фінансів, криптовалют та санкційного комплаєнсу з Каліфорнії Макс Лурія.

Макс Лурія брав участь у арбітражних процесах проти біржі Bittrex. До його експертизи зверталися американські слідчі для роботи з Bittrex. Bittrex отримала найбільше комбіноване стягнення в історії віртуальних активів — 29 млн дол. від FinCEN та 24 млн дол. від OFAC.

Перед заняттям під час зустрічі Макса Лурії з деканом економічного факультету доцентом Романом Грешком було обговорено актуальну проблематику, над якою працює Макс Лурія, та перспективи його співпраці з економічним факультетом, зокрема щодо популяризації практичного досвіду в даній сфері.

Під час заняття було проаналізовано сучасний стан американських санкційних механізмів та їхню ефективність стосовно російської економіки. Також було зроблено досить парадоксальний висновок про обмежений характер санкцій США проти Росії у порівнянні з Іраном.

Макс Лурія також підняв важливе питання виплат музичних роялті: пісні російських композиторів, які часто виконуються українськими артистами, продовжують генерувати доходи для російських правовласників і, відповідно, підтримують економіку країни-агресора.

Макс поставив студентам цікаве запитання: яка з дій вважатиметься підтримкою Росії –

  1. стрімінг пісні «Shady Lady» у виконанні Ані Лорак,
    чи

  2. стрімінг запису «Лебединого озера» Чайковського у виконанні Київського філармонійного оркестру?

Макс уточнює, що це припущення базується на стандартному протоколі виплати роялті, який передбачає виплати роялті для авторів пісень.

Макс пояснив, що оскільки роялті виплачуються лише протягом 70 років після смерті композитора, то лише перший варіант потенційно може призвести до фінансування російських артистів – зокрема, Філіпа Кіркорова, який є автором композиції «Shady Lady». Ця пісня, до речі, представляла Україну на Євробаченні 2008 року.

Щоб вирішити цю проблему, Макс Лурія запропонував створити в Україні централізовану базу даних, яка б ідентифікувала пісні, написані російськими авторами, але які часто помилково сприймаються як українські.Метою цієї бази є допомогти українцям уникати прослуховування такої музики, щоб запобігти виплаті механічних роялті російським правовласникам.

Бінарне заняття з американськими партнерами

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності